راهنمای دانلود فایل فلش دستگاه و دوربین مداربسته

یکی از ایراد های رایج دستگاهها و دوربین های مداربسته ، خرابی فایل فلش برد آنها می باشد. برای مثال فراموش کردن پسورد دستگاهها از جمله مشکلات عمده DVR ها است و یا بالا نیامدن و روشن نشدن دستگاه و دوربین مداربسته است که یکی از روش های موچود برای رفع این مشکل، پروگرام کردن آی سی فلش می باشد. از آنجایی که فایل فلش این دستگاه ها به سختی یافت می شود، تعدادی زیادی از این فایل ها روی سایت قرار داده شده است تا همکارن تعمیرکار دوربین مداربسته بتوانند با در اختیار داشتن فایل ها آنها را تعمیر کنند.

قبل از خرید حتما به نکات زیر توجه نمایید :

1. حتما عکس های قرار داده شده برای هر مدل دستگاه را ملاحظه فرمایید که باید عکس جلوی برد ، عقب برد ،  دکودر ها ، سی پی یو و رم دستگاه با هم یکی باشند.

2.فایل فلش دستگاههای برند داهوا و هایک بعضا فاقد عکس میباشند لذا با توجه به مدل دقیق دستگاه فایل انتخاب شود. تمامی دستگاههای no name بازار با سی پی یوهای hisilicon و GM و VC  یا دارای آی سی EEPROM میباشند و یا  فاقد این آی سی میباشند.(تمامی دستگاههای داهوا و هایک فاقد این ای سی EEPROM میباشند.)لذا حتما به این نکته توجه شود که دستگاههایی که دارای این ای سی باشند فایل EEPROM آنها نیز برداشته و موجود است و در صورت دانلود فایل فلش اصلی این فایل کم حجم نیز در کنارآن دانلود میشود.کاربرد این تکه کوچک برنامه زمانی است که دستگاه تک کانال شده است و با زدن همزمان دو تا فایل اصلی و فایل EEPROM مشکل حل میشود.

3- ای سی مربوط به فایل EEPROM معمولا از دو نوع 2408 ویا 2402 میباشد.نوع 2408 اکثرا برای دستگاههایی با نرم افزار انتقال تصویر موبایل  XMEYE  میباشند و نوع 2402 مربوط به دستگاههایی با نرم افزار عمدتا TOPSVIEW  ویا CAMVIEWS میباشد.

4- درصورتیکه فایل اصلی اشتباه به دستگاههی با نرم افزارXMEYE پروگرم شود برنامه ای سی EEPROM پاک و خراب نمیشود ولی اگر برای دستگاه با EEPROM 2402  فایل فلش اصلی اشتباهی پروگرم شود حتما محتویات ای سی EEPROM پاک ویا خراب میشود.

5-  درصورت پاک و یا خراب شدن برنامه ای سی EEPROM دیگر قادر به انتقال تصویر رایگان P2P نخواهید بود و اگر برنامه این EEPROM  را مجددا پروگرم کنید دستگاه به P2P دیگری وصل میشود که در حال استفاده میباشد وشما آن تصاویر را درصورتیکه پسورد نداشته باشد خواهید دید.لذا جهت انتقال تصویر حتما باید ای پی استاتیک تهیه و استفاده کنید.

6- در صورتیکه دستگاه فاقد ای سی  2402 یا 2408 باشد درصورت پروگرم حتما و صد درصد P2P از بین خواهد رفت .این حالت در تمام دستگاههای داهوا و هایک و متفرقه های بدون ای سی EEPROM صادق است.

7- درصورتیکه فایل دانلودی شما فاقد برنامه EEPROM باشد وقتی ماوس را روی عکس برد دستگاه نزدیک میکنید این بودن یا نبودن فایل در نوشته ذکر شده است.

8- درصورتیکه فایل دانلودی شما فاقد برنامه EEPROM  باشد و ازطرفی دستگاه شما ای سی EEPROM داشته باشد و بعد از پروگرم دستگاه تک کانال بالا آمد باید ای سی EEPROM را برداشته و از دستگاه حذف کنید.و اگر تک کانال نشد مشکلی پیش نمی اید و به احتمال زیاد من موقع برداشتن برنامه دستگاه آنرا فراموش کرده ام که بردارم.

9- دسته بندی فایل های مربوط به دستگاههای NO NAME بر اساس سایز ای سی فلش و دکودر و سایز رم میباشد.لذا متفاوت بودن یکی از این موارد به هیچ عنوان به دستگاه نمیخورد لذا در صورت انتخاب فایل اشتباه مسولیت با شما میباشد.لذا حتما به سایز رم و سایز ای سی فلش توجه کنید.در صورتیکه سایز رم متفاوت باشد به هیچ وجه برنامه نمیخورد ولی اگر شما مثلا ای سی فلش سایز 64 مگ داشتید ولی برنامه من بر اساس 128 مگ بود میتوانید برنامه را دانلود و در یک ای سی  128 دیگری زده و روی دستگاه بگذارید و هیچ مشکلی پیش نمیاید.گاها بعضی برنامه ها هستند که برای هر دو نو ع ای سی فلش 64 و 128 میخورند که در نام عکس بصورت 64/128 اشاره شده است.دربیان سایزرم جمع سایز را ذکر میکنیم لذا درصورتیکه دستگاه دارای 4 تا رم یک گیگ باشد دراین حالت بصورت 4 گیگ بیان میشود.سایز رم از نامش معلوم است و در نام رم سایز آن قبل از حرف G میاید یعنی رم با شماره K4B2G16  دوگیگ و K4B1G16 یک گیگ میباشد.پس اگر دستگاهی 4 تا رم با شماره K4B4G16 داشته باشد پس دستگاه 16 گیگ رم دارد.هر چه ظرفیت رم دستگاه بالا باشد دستگاه پر قدرت تر میباشد و فریم های بالاتری را ضبط میکند و به اصطاح بازار دستگاه 1080P است.

10-درصورتیکه موارد فوق را رعایت کردید و باز دستگاه بالا نیامد خود ای سی فلش را با نوع دیگر ولی از همان سایز تعویض کنید گاها خود ای سی فلش نیز خراب میشود و این خرابی در هنگام پروگرم دیده نمیشود.و اگر باز هم دستگاه بالا نیامد به احتمال  قوی رم و یا سی پی یو خراب شده است و قابل تعمیر نمیباشد.در ضمن با کمی حرارت ملایم در زیر رم ممکن است دستگاه بالا بیاید و اگر بااین کار بالا امد زیاد خوشحال نباشید بگذارید دستگاه کاملا سرد شود و اگر دوباره بالا امد که حله و اگر فقط با حرارت دادن به رم دستگاه بالا میایید رم دچار لحیم سردی شده و به هیچ عنوان تعمیر نمیشود